Davis dhe Lebron James udhëheqin skuadrën, Lakers fitojnë kupën e tyre të parë në NBA

Davis dhe Lebron James udhëheqin skuadrën, Lakers fitojnë

Lejkërsat kanë mposhtur Indiana duke sjellë Kupën e NBA-së në kabinetin e tyre prestigjioz të trofeve.

Nën udhëheqjen e Antoni Dejvis dhe LeBron Xhejms, Lejkërsat fituan me rezultatin 123-109.

Los Angeles Lakers: Davis 41 (16/24, 9/13 TL), Reaves 28, James 24. Rebounds: Davis 20. Asistime: Russell 7. 

Indiana: Haliburton 20 (6/6, 2/8, 2/3 TL), Mathurin 20 (4/6, 1/5, 9/9 TL), Nesmith 15. Rebounds: Turner 7. Asistime: Haliburton 11.

EMISIONET