Vuçiç anulon udhëtimin në Bratislavë: Është më e rëndësishme të jem me popullin tim

Vuçiç anulon udhëtimin në Bratislavë:
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka bërë të ditur se ka anuluar vizitën dyditore në Bratislavë për të qenë me popullin e tij, si dhe se do të vizitojë pjesëtarët e ushtrisë që janë të dislokuar në vendet më të rëndësishme..

“Ka një kusht aq të vogël sa nuk mund ta besoj se njerëzit nga Quinta dhe vendet më të fuqishme perëndimore nuk mund ta përmbushin atë – ai është tërheqja e forcave speciale policore të Prishtinës nga veriu i Kosovës dhe largimi i kryetarëve të rremë. të cilët realisht nuk përfaqësojnë askënd”, tha ai.

Ai thekson se ne do të vazhdojmë të avokojmë për paqen dhe se këtë paqe do ta ruajmë në marrëdhëniet tona me Kfor-in dhe të gjithë debitorët.

“Kam anuluar udhëtimin tim në Bratislavë dhe qëndrimin tim dyditor në kryeqytetin e Sllovakisë, është më e rëndësishme të jem me njerëzit tanë dhe sot do të vizitoj ushtarët tanë që janë të dislokuar në vendet më të rëndësishme, më shumë se një mijë prej tyre. , dhe jam i bindur se e vërteta, drejtësia dhe Serbia përfundimisht do të fitojnë”, përfundoi Vuçiç.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

EMISIONET