Sulmi terrorist në Kosovë, Hovenier: Grupi ishte i trajnuar e i armatosur rëndë nga dikush

Sulmi terrorist në Kosovë, Hovenier: Grupi ishte i trajnuar e i

Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, ka thënë se individët e përfshirë në sulmin e së dielës, janë një grup i trajnuar dhe organizuar të cilët dikush pas tyre i pajisi me armatim të rëndë.

Hovenier, në prononcimin e tij për media, u shpreh se ka ende gjëra të cilat nuk dihen, megjithatë duhet ruajtur energjinë meqë ndodhë të ketë sulme të tjera, transmeton klankosova.tv.

”… autoritetet serbe thanë se ata e kanë humbur forcën e se do ta përdorin këtë për sulme të tjera. Duhet t’i ruajmë energjitë, pajisjet që janë sekuestruar dhe strategjitë që po punojmë. Ky është një grup i trajnuar dhe i organizuar dhe është dikush pas tyre që i ka pajisur me armatim të rëndë”.

EMISIONET