Tedi Blushi: Rama me paratë që ju vjedh shqiptarëve korruptoi zyrtarin e lartë amerikan

Sekretari i Përgjithshëm i PL Tedi Blushi në një intervistë për Ora Nesë me gazetarin Arnold Kariqi  lidhja e Ramës me ish agjentin e FBI tregon se "kemi të bëjmë me një aferë korruptive ".

Sipas tij me "paratë e korrupsionit që Rama i vjedh çdo ditë shqiptarët ka vjedhur një zyrtar të lartë të një prej agjencive kryesore të sigurisë amerikane, për ta përdorur këtë të fundit".

Tedi Blushi: Kemi të bëjmë me një aferë korruptive fabula e të cilit është shumë e thjeshtë. Me paratë e korrupsionit që Rama i vjedh çdo ditë shqiptarët ka vjedhur një zyrtar të lartë të një prej agjencive kryesore të sigurisë amerikane, për ta përdorur këtë të fundit si mashë për nisjen e jë hetimi të stidur kundër opozitës në Shqipëri por dhe si një levë për të zhbërë shtetin ligjor e pluralizminë politik në vend. Është një goditje e drejtëpërdrejtë ndaj demokracisë, ç'ka vërteton akuzat e PL dhe të opozitës që raporti i Ramës me SHBA nuk ka qenë një mrrëdhënie e mbështetur mbi vlera por marrëdhënie e ndërtuar mbi afera.


Shenim: *Ky është artikull ekskluziv i Ora News, që gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Ora News” bashkëngjitur me linkun e artikullit origjinal.

EMISIONET