"Rama vjedh fondet dhe abuzon me taksat" Pano Soko: Po asgjesojnë opozitën përmes financimeve të errëta

Eksperti i ekonomisë Pano Soko në një intercistë për Ora News me gazetaren Anila Zyberaj tha se kryeministri Rama është investuar në asgjesimin e opozitës, përmes financimeve të errëta.

Sipas tij Rama vjedh fonde dhe abuzon me taksat.

Pano Soko: Një qeveri ka dy forma për të fituar ose punon mirë, bën shkolla investime spitale e përmirëson mirëqenien sociale ose metoda e dytë që bën çdo gjë keq por ti sulmo opozitën dhe e ruan pushtetin . Rama është investuar te fakti që për sa kohë kemi mundësi të asgjesojmë opozitën përmes financimeve të errëta, i ka dhënë kartën jeshile qeverisë të vjedh me tenderat me taksat. Opozita është kolona që orjenton gjith jetën politike. Tani opozita është e sakatuar për shumë faktorë, kryesorja është fakti që është investuar për ta sakatuar atë.

Por sipas tij vetëm opozita e fortë nuk e lejon pushtetin të devijojë.

EMISIONET