Rama e "gjen" derën e Kuvendit, pritet me fishkëllima bilbilash nga opozita

Pas një mungesë të gjatë në seancat plenare, kryeminstri Edi Rama u shfaq pasditen e kësaj të enjte në sallën e Kuvendit.

Mikpritja nga opozita nuk i mungoi, me foltoren e bllokuar dhe fishkëllimat e bilbilave.

Ndërkohë që në seancë po diskutohet kërkesa e PD për shkarkimin e kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla për shkeljen e rregullores.

Rama kishte shmangur në vijimësi përballjen me opozitën në Kuvend që pas shpërthimit të skandalit me zyrtarin e FBI, McGonigal.

Më herët gjatë ditës opozita protestoi para Kuvendit.

Rama e "gjen" derën e Kuvendit, pritet me fishkëllimaRama e "gjen" derën e Kuvendit, pritet me fishkëllima

edi rama charles mcgonigal seanca plenare

EMISIONET