PS “mban frymën”,  ndërpret fushatën, kryeministri i nënshtrohet operimit/ Rama vizitohet nga ministra e këshilltarë

Kryeminsitri Edi Rama i është nënshturuar një ndërhyrje kirurgjikale këtë të hënë, pasi apendiciti i ka shkaktuar probleme shëndetësore. Kreu i qeverisë ka kryer ndërhyrjen me metoda moderne, cka siaps mjekëve do ta favorizoj t’i rikthehet shpejt aktiviteteve normale.

Punët e qeverisë dhe fushatën e partisë I ndërpreu për disa orë!

Kryeministri Edi Rama i është nënshtruar ndër ndërhyrje kirugjikale  pasi shfaqi shqetësime tëApendendicit akut!

Shëndetin ua besoi mjekëve të Qendrës Spitalore  Univeristare “Nënë Tereza” më në me Arbën Gjatën në krye.

“Asistuam disa mjekë. Isha unë, profesor Beqiri, Rahovica…ishte apendicit. U bënë ekzaminimet imazherike. Operacioni u krye me laboraskopi në 2 pas mesnate. Gjendja është stabël, e mirë, pa temperaturë. Sot besoj do të fillojë dhe do të ushqehet dhe brenda 24 orëve do të largohet në shtëpi”, u shpreh Gjata.

Për të dalë në terren për fushatë, kryeministri Rama duhet të presë 2-3 ditë..

“Koha e laboraskopis është 3-4 ditë që të rimarrë veten.. Kujdes shtesë? Është një apendicit. U bë të sallat që kemi pasur operacioni. Në fushatë mund të dalë për 2-3 ditë”, tha profesor Gjata.

Nuk është e qartë se kush e ka vizituar Ramën, por në kamera duket qartë minsitrja e Shendetësisë Ogerta Manastirliu që futet në ambientet e spitalit.

Ndërsa Rama do të bëjë pushiume te detyruara, mësohet se janë drejtueit politkë ata që do të vazhodjnë të mbjhellin pemë dhe të –residenzantojnë kandidatëtët për zgjedhje e 14 majit!

edi rama operacion ogerta manastirliu

EMISIONET