Kandidati i humbës i “BF”-së në Kamëz, Arjan Hoxha proteston para KQZ-së: Të dielën u masakrua vota e shqiptarëve

Arjan Hoxha nuk ia doli të fitojë në zgjedhjet vendore të së dielës që lamë pas në garën për drejtimin e Bashkisë së Kamzës.

Dhe për këtë dështim ai e shikon problemin tek Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ku i shqpoëruar me një grup të rinjsh organizoi një protestë para institucionit më të lartë zgjedhor në vend.

Për mediat ai u shpreh se me 14 maj zgjedhjet janë manipuluar dhe kjo eshte një masakar zgjedhore.

Arjan Hoxha nuk bie dakort me rezultatin e zgjedhjeve dhe kërkon të sillen specialistë që të zbulojnë mashtrrimin zgjedhor.

Hoxha fajëson aparaturat patronazhiste në ditën e votimit për humbjen e 14 Majit.

kqz arjan hoxha ani alija

EMISIONET