Gurra: 14 maji do të jetë një betejë e fortë, mund të ketë përmbysje në Tiranë

Analist Hysni Gurra, i ftuar në emisionin "Drejt" të Luan Ramës në RTV Ora deklaroi se përmbysja e rezultati në Tiranë nuk është e pamundur ndërsa beteja është e fortë.

"Fakti që Berisha dhe Meta janë ende në skenën politike dhe ky do tju kujtojë shqiptarëve të shkuarën. Shqiptarët duhet të kuptojnë se kushb ka ekzekutuar më shumë në këgtë vend, kush ka ekzekutuar më shumë në pushtet në kryeqytet. Janë 19 vite në pushtet të PS. Nëse do të flasim për shkatërrimin e Tiranës. A ka bërë gabime Berisha dhe Meta në qeverisje sigurisht që kanë bërë por në ekzekutim pushteti ky i nmund ata se ka qënë më shumë se ata në pushtet dhe për projeksionin që ka për shqipërinë është më i rrezikshmi.

Pavarësisht gjykimit të secilit një gjë dihet, që Rama ka një opozitë reale përballë. Ai ka luftën me ta. Kjo tregon se gara ëhstë reale. 14 maji do të jetë një betejë e fortë në Tiranë, Durrës, Shkodër dhe Elbasan. Unë besoj se në Tiranë është shumë e fortë dhe nuk është e pamundur përmbysja," tha ai.

 

EMISIONET