Akil Kraja: Basha, jockeri i dalë nga mënga e Ramës  për të mbajtur peng sërish PD-në

Akil Kraja, Shefi i Kabinetit në PD-në e grupimit të Rithemelimit i ftuar në emisionin “Drejt” në “Ora News” deklaroi Lulzim Basha është jockeri i Ramës për të vijuar ërçarjen e Partiisë Demokratike.

“510 mijë shqiptarë e thanë se kë mbështesin. Edhe pse PD i kishte kundër të gjithë faktorët zgjedhorë që nga mbajtja peng e vulkës dhe logos, heqja e komisionerëve dhe çdo gjë që mund të ndikonte për deformimin e votës së opozitës. Tani Lulzim Basha është jokeri i Edi Ramës, i cili e ka nxjerrë nga mënga dhe tani do që të vazhdojë të lojën për të mbajtur peng PD-në”, theksoi Akil Kraja.

EMISIONET