"Shikoni nga brenda vetes për përgjigjet" - Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju sot

"Shikoni nga brenda vetes për përgjigjet" - Ja

Dashi

Jeni të frustruar dhe të ngatërruar sepse keni kaq shumë zgjedhje dhe kaq shumë energji, por shumë pak drejtim se në cilën mënyrë të vazhdoni. Merrni pak kohë vetëm për të qetësuar mendjen dhe për të medituar. Shikoni nga brenda për përgjigjet.

Demi

Sigurohuni që të bëni disa ushtrime fizike. Të qenit jashtë në ajër të pastër do të jetë një gjë jashtëzakonisht e dobishme. Të paktën, bëni një shëtitje të shkurtër. Është më mirë që të zgjasni këmbët dhe të lëvizni trupin tuaj në këtë kohë.

Binjaket

Mos lejoni që mendja juaj të mbingarkohet me çështje që lidhen me punën. Nuk është e shëndetshme që puna juaj të ketë një ndikim kaq të fortë në gjithçka që bëni – veçanërisht kur jeni larg vendit të punës. Kur të largoheni nga puna, lërini aty barrën e saj.

Gaforrja

Shumë ide do të vijnë në rrugën tuaj dhe ju do të gjeni skema të mëdha se si duhet të ndryshoni punë dhe të filloni një biznes të ri, të merrni diplomë në diçka të re dhe të shpëtoni botën në të njëjtën kohë. Sigurisht që është në rregull të ëndërrosh në këtë mënyrë.

Luani

Mund të jetë e vështirë për ju të mos mendoni për çështje që lidhen me punën, edhe nëse jeni me kilometra larg hapësirës tuaj të punës. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të qetësuar veten dhe thjesht relaksohuni. Lëshoni çdo energji nervozizmi dhe jini të qetë.

Virgjeresha

Dikush që ka shumë energji fizike ju nxit. Hidhuni në gjatësinë e valës së këtij personi dhe shijoni pasionin e tij/saj për jetën. Sigurohuni që ta merrni këtë pasion me vete në vendin e punës. Bëni punën tuaj me mirënjohje.

Peshorja

Njerëz të tjerë po ju shtyjnë në nivelin tjetër. Ju gjithashtu mund të dorëzoheni në këtë valë energjie në vend që të përpiqeni ta luftoni atë. Tani është koha që ju të planifikoni sulmin tuaj. Po ndiheni shumë më të fortë se zakonisht. Përfitoni nga zjarri juaj i brendshëm.

Akrepi

Po ndiheni të rimbushur, sikur të keni rilindur. Mendësia juaj ju thotë të jeni të guximshëm dhe të patrembur. Ju keni një pafajësi që të bën të duket sikur po e shihni botën për herë të parë. Shijoni këtë gjendje të mrekullueshme shpirtërore.

Shigjetari

Shpejtoni ritmin tuaj. Kohët e fundit keni tërhequr takat zvarrë dhe ky qëndrim reflektohet në gjithçka që bëni. Jini më agresiv; arrini qëllimet tuaja me bindje. Ky ndryshim në qëndrim do të ketë një efekt pozitiv në të gjitha aspektet e punës suaj.

Bricjapi

Ju do të duhet të merrni disa vendime në lidhje me marrëdhënien tuaj më të ngushtë dhe më intime. Partneri juaj mund të ndiejë se është mirë ashtu siç është, por ju do të dëshironit të bëni më shumë një angazhim serioz. Mendoni me kujdes përpara se të hidhni atë hap.

Ujori

Edhe nëse jeni larg vendit tuaj të punës, ka të ngjarë të ndjeni një tension brenda jush vetëm duke e menduar atë. Dhimbjet e kokës që ju vijnë sot lidhen drejtpërdrejt me stresin që përjetoni në punë. Gjeni një dalje të shëndetshme për këtë energji.

Peshqit

Biseda me një person shpirtëror do t’ju ndihmojë të lehtësoni barrën e shumë shqetësimeve tuaja që lidhen me karrierën. Merri në zemër fjalët e mira dhe qetësuese të këtij personi. Ndjeni qetësinë brenda jush në vend që të mbingarkoheni me stresin mendor të punës suaj.

EMISIONET