Lidhja jashtëmartesore me një 20-vjeçare ruse e Bill Gates, si u përpoq ta shantazhonte atë i dënuari për pedofili Jeffrey Epstein

Lidhja jashtëmartesore me një 20-vjeçare ruse e Bill Gates, si

Çfarë lidhje mund të ketë bashkëthemeluesi i Microsoft-it me një spiune ruse? Disa ditë pasi Wall Street Journal zbuloi se Jeffrey Epstein shantazhoi Bill Gates që të mos zbulonte lidhjen e këtij të fundit me një grua ruse 20-vjeçare, një tjetër faktor hyn në misterin e ekuacionin.

Daily Mail, nga ana tjetër, publikon një foto të vjetër të së resë së atëhershme Mila Antonova me… spiunen ruse Anna Chapman. Fotoja tregon dy gratë në një rrugë të Nju Jorkut, me flokëkuqen në foto që kujton rastin e vitit 2010 kur spiunia u arrestua edhe në SHBA.

Në vitin 2010, Anna Chapman pranoi se ishte spiune në Shtetet e Bashkuara me një gjykatë që urdhëroi dëbimin e saj nga vendi së bashku me nëntë rusë të tjerë.

Për 13 vitet e fundit në Moskë, Anna Chapman ka punuar si ndikuese, modele dhe sipërmarrëse. Megjithatë, është ende e paqartë nëse Bill Gates ishte në dijeni të marrëdhënies miqësore të dy grave në kohën kur u përfol se kishte një lidhje me gruan e re ruse.

Jeffrey Epstein e kishte kërcënuar Gates me miliona dollarë për ta mbajtur gojën mbyllur kur zbuloi se kishte një lidhje me lojtaren ruse të bridge Mila Antonova.

Sipas një raporti të Wall Street Journal, i dënuar i fëmijëve Epstein po shantazhonte Gates duke i kërkuar që të ndihmonte financiarisht duke paguar miliona dollarë për të krijuar një fond bamirësie.

“Epstein zbuloi se Gates kishte një lidhje me një lojtare ruse të bridge dhe po i kërkonte para për të mos zbuluar marrëdhënien e tij të paligjshme”, thuhet në raport.

Marrëdhënia mes themeluesit të Microsoft dhe Mila Antonova filloi në vitin 2010, kur të dy u takuan në një turne bridge.

WSJ zbuloi gjithashtu një video në YouTube të vitit 2010, në të cilën Antonova flet për pasionin e saj për bridge dhe përmend takimin me Gates.

Antonova u takua me Epstein në vitin 2013 kur po përpiqej të gjente financim për një biznes. Ajo është vetë një inxhiniere softuerësh dhe i tha Journal se nuk kishte njohuri për krimet e Epstein. “Unë thjesht mendova se ai ishte një biznesmen i suksesshëm. Unë jam e neveritur me Epstein dhe atë që ai bëri”, tha ajo.

Gates kishte pranuar gjithashtu se takimi me Epstein ishte “një gabim i madh” në jetën e tij.

Në një intervistë me CNN në vitin 2021, Gates tha se “disa” takime që ai pati me Epstein ishin një gabim shumë i madh.

Në vitin 2019, Gates i tha Wall Street Journal se ai ishte takuar me Epstein, por nuk kishte “asnjë marrëdhënie profesionale ose miqësore me të”.

Epstein vdiq në burg në gusht 2019 ndërsa priste gjyqin. Ai u arrestua në Nju Jork pas akuzave se drejtonte një rrjet vajzash të mitura, disa deri në 14 vjeç. Ai i dha fund jetës në burg.

EMISIONET