E vërteta e 'sherrit' të Luiz Ejllit me Adi Krastën në prapaskenë, Agim Doçi zbulon sekretet

E vërteta e 'sherrit' të Luiz Ejllit me Adi Krastën

I madhi Agim Doçi së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin 'Glamour Zone' përballë moderatores Ester Bylyku, ku i dha përgjigje shumë pyetjeve që kanë të bëjnë me një nga temat më të diskutuara.

Vitin 2017, Luiz Ejlli dhe Rezarta Smaja morën pjesë në Festival me këngën 'Ra një yll' me tekst nga Agim Doçi. Ajo që u vu re është se moderatori Adi Krasta nuk e përmendi emrin e Luizit në prezantimin e këngës, por vetëm të Rezartës.

Pasi u bë pjesë në Big Brother VIP, Luizi ia rikujtoi këtë incident publikut duke thënë se ai dhe Adi kanë patur mosmarrëveshje që nga 'Ethet e së premtes', një kompeticion që Luizi e fitoi në moshën 18-vjeçare.

Luizi tha se ata nuk i dhanë lekët e shpërblimit për fituesin. I pyetur së fundmi mbi këtë temë, Agim Doçi dha shumë përgjigje.

Ester Bylyku: Duke qenë pjesë e asaj kënge dhe e njeh mirë Festivalin. Çfarë ndodhi në prapaskenë me Luizin dhe Adin? Sa korrekte është mospërmendja e emrit të një këngëtari përpara performancës?

Agim Doçi: Do t`iu them mendimin tim të sinqertë, se fillojnë dhe më lëvrijnë tani disa arterie dhe damarë gjaku. Nuk mund të hedh baltë mbi Adi Krastën, nëqoftëse ai ka pasur kontradita me Luiz Ejllin që është djalë i rritur mes kulturës në Shkodër, është shquar dhe kur punoi si diplomat në Francës. Nëse ka përmendur vetëm Rezartën, Luizi është absolutisht fitues i Big Brother, është djalë inteligjent. Nuk më emocionon Olta dhe këta të tjerët, hiç fare, se i njoh personalisht. E di kush është në stolin "PO" dhe në karrigen "JO".

Shenim: *Ky është artikull ekskluziv i Ora News, që gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Ora News” bashkëngjitur me linkun e artikullit origjinal.

EMISIONET