Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

Sot, më 21 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 98.5 lekë dhe shitet me 99.7 lekë.

Monedha evropiane Euro blihet me 105.8 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.6 lekë dhe shitet me 122.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.4 lekë, ndërsa në shitje me 74.9 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

EMISIONET