Këmbimi valutor/ Ja me sa blihen dhe shiten sot dollari dhe euro

Këmbimi valutor/ Ja me sa blihen dhe shiten sot dollari dhe euro

Sot në tregun e këmbimit valutor një dollar amerikan do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 101 lekë.

Monedha evropiane do të blihet me 110.9 lekë dhe do të shitet me 111.5 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 112.7 lekë dhe do shitet me 113.6 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 125.4 lekë dhe do shitet me 126.4 lekë.

EMISIONET