“Veprime armiqësore kundër Rusisë”, Moska vendos kryeministren estoneze në listën e të kërkuarve

“Veprime armiqësore kundër Rusisë”, Moska vendos

Ministria e Brendshme ruse ka vendosur në listën e të kërkuarve kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas.

Kryeministrja Kallas dhe liderë të tjerë të vendeve baltike, shpjegoi zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, janë përfshirë në listën e kërkuar të Moskës për “veprime armiqësore kundër Rusisë dhe kundër kujtesës së saj historike”.

EMISIONET