Tre persona të vrarë dhe dy të plagosur nga të shtënat në një klub nate në SHBA

Tre persona të vrarë dhe dy të plagosur nga të shtënat

Tre persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën në një të shtëna masive në një klub nate në Kansas City , Misuri në orët e para të së dielës.

Incidenti fatal është të paktën i pesti i të shtënave masive në SHBA këtë fundjavë dhe e çon numrin total të të shtënave masive në Amerikë në më shumë se 230 këtë vit, ose të paktën një çdo ditë në 2023, sipas Arkivit të Dhunës me Armë.

Policia në Kansas City iu përgjigj të shtënave në Klymax Lounge rreth orës 1:25 të mëngjesit gjatë një performance të reperit Nutty Still Gassin’, sipas zyrtarëve.

Tre viktima u transportuan nga reaguesit e urgjencës në spitalet aty pranë, tha policia për The Independent. Dy viktimat u shpallën të vdekur në vendngjarje. Një viktimë u gjet jashtë sallës së pritjes dhe e dyta u zbulua brenda, sipas policisë.

Një viktimë e tretë vdiq në spital.

EMISIONET