Teksas, vajza ngatërron makinën, pronari qëllon me armë zjarri atë dhe shoqen e saj

Teksas, vajza ngatërron makinën, pronari qëllon me armë

Në Teksas, një nxitës i tifozëve u plagos rëndë nga një armë zjarri 25-vjeçar, Pedro Tello Rodriguez Jr.

Vajza kishte gabuar duke hapur derën e një makine që nuk ishte e saj në një parking, duke shkaktuar reagimin e pronarit të mjetit, i cili e ka qëlluar atë dhe shoqen e saj.

Episodi ndodhi në Elgin, jo shumë larg Austin.

Nxitësja e tifozëve që mori makinën e gabuar, Heather Roth, ishte me tre mike të saj kur ndodhi aksidenti.

Vajzat përdorën parkingun H-E-B në Elgin si vend takimi për të shkuar së bashku në palestër me makinën e vetëm njërës prej tyre.

Prandaj, pas stërvitjes, vajzat u kthyen në parkingun ku Roth kishte parkuar më parë makinën e saj.

Vajza doli nga makina e mikeve të saj dhe hapi derën e një makine që i ngjante mjetit të saj, por nuk ishte.

Një i ri ishte ulur në sediljen e pasagjerit dhe vajza e frikësuar u kthye te miket e saj.

Në atë moment ai doli nga makina dhe ju afrua vajzave.

Heather Roth u përpoq të kërkonte falje, por djali filloi të qëllonte.

Roth u plagos lehtë ndërsa shoqja e saj Payton Washington ndodhet në gjendje të rëndë.

shba

EMISIONET