Taha Akgül jep lajmin shkatërrues: Gati 40 mundës janë në rrënoja

Taha Akgül jep lajmin shkatërrues: Gati 40 mundës janë

Pas tërmetit në Kahramanmaraş, mundësi i kombëtares së Turqisë, Taha Akgül, njoftoi se ndërtesa ku ndodheshin 30-40 mundës u shkatërrua dhe sportistët mbetën nën rrënoja.

"Atletët tanë janë nën një goditje. Ne presim ndihmë urgjente. Zot, na ndihmo!" 

Tërmeti me magnitudë 7.7 ballë me qendër në Kahramanmaraş shkaktoi dëme të përhershme dhe humbje jetësh në 10 provinca. 

Ndërkohë që nuk kishte asnjë lajm nga shumë ekipe sportive në rajon, mundësi Taha Akgül dha një lajm shkatërrues dhe bëri thirrje për ndihmë emergjente.

termeti ne turqi

EMISIONET