Sirenat e sulmit ajror bien sërish ndërsa krerët e BE-së ndodhen në Kiev

Sirenat e sulmit ajror bien sërish ndërsa krerët e BE-së

Sirenat e sulmit ajror u dëgjuan sërish sot në Kiev dhe pjesë të tjera të Ukrainës, ndërsa zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian vizitojnë vendin.

Aktualisht nuk ka raporte për sulme ajrore ruse në Kiev gjatë ditës. Alarmi i parë i trafikut ajror në Kiev u dha këtë mëngjes.

E dyta, disa orë më vonë, pas konferencës për shtyp në kryeqytet të dhënë nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel.

EMISIONET