Masakër me 4 të vrarë në SHBA, viktimat u gjetën në një rezidencë. 3 të tjerë u sulmuan me armë në autostradë

Masakër me 4 të vrarë në SHBA, viktimat u gjetën

Katër persona u gjetën të vdekur në një rezidencë në Bowdoin të martën në mëngjes (me orën lokale) dhe pak më pas, rreth orës 10:30 të mëngjesit, tre persona u qëlluan ndërsa drejtonin automjetet e tyre drejt jugut në I-295 në Yarmouth, sipas policisë së shtetit.

Tre viktimat që u qëlluan duke vozitur në autostradë u dërguan në një spital të zonës, me autoritetet që thanë se njëri prej tyre është në gjendje kritike.

Të dyja incidentet e të shtënave janë të lidhura, tha policia. Një sulmues është arrestuar dhe autoritetet thonë se nuk ka asnjë kërcënim publik në këtë moment.

Bowdoin dhe Yarmouth janë afërsisht 25 milje larg njëri-tjetrit në I-295.

shba sulm me armë

EMISIONET