Hamas paralajmëron për lëshime raketash drejt Tel Aviv pas mesnatës

Hamas paralajmëron për lëshime raketash drejt Tel Aviv pas

Hamas ka paralajmëruar se mund të lëshojë më shumë raketa në Tel Aviv pas mesnatës.

Krahu i armatosur i grupit militant palestinez është zotuar të godasë Tel Avivin dhe Izraelin qendror nëse Izraeli vazhdon të shenjëstrojë ndërtesa të larta banimi në Rripin e Gazës.

Ndërkohë, Ministria e Shëndetësisë në Gaza e drejtuar nga Hamas raporton se 145 palestinezë kanë humbur jetën në luftimet e kësaj jave midis terroristëve palestinezë dhe Izraelit.  41 prej viktimave janë të mitur.

EMISIONET