Gjermania njofton paketën e re të ndihmës ushtarake për Ukrainën

Gjermania njofton paketën e re të ndihmës ushtarake për

Gjermania ka njoftuar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën.

Paketa e re e ndihmës ushtarake përfshin 3 tanke Dachs, si dhe tanke Leopard 2, automjete luftarake të këmbësorisë Marder, 70 mitralozë MG 3 dhe 30 sisteme zbulimi të dronëve.

Sipas informacioneve, mjetet luftarake të këmbësorisë Marder tashmë janë dërguar në Ukrainë.

lufta ne ukraine ukrainë gjermania paketë

EMISIONET