Futbollisti Christian Atsu dhe drejtori sportiv i Hatayspor kanë mbetur nën rrënojat e tërmetit

Futbollisti Christian Atsu dhe drejtori sportiv i Hatayspor kanë mbetur

Drejtori sportiv i Hatayspor, Taner Savut dhe futbollisti Christian Atsu janë mes shumë personave të mbetur nën rrënojat në tërmetin 7.7 ballë që ndodhi në Kahramanmaraş dhe shkaktoi shkatërrime në 10 provinca.

Ekipet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë të punojnë për të shpëtimin e tyre.

Nga ana tjetër, Burak Öksüz, i cili kishte veshur fanellën e Hataysporit, është nxjerrë nga rrënojat. 

Gjendja e Bertuğ Yıldırım është gjithashtu e mirë. Në ekipin e bardhë në burgundi, dy emra nga komiteti teknik i mbijetuan rrënojave. 

Nga rrënojat me mjetet e veta ka dalë edhe Kerim Alici, i cili është mirë me shëndetin.

termeti ne turqi

EMISIONET