Në “Tempora” nga Sonila Meço në RTV Ora, përfaqësuesi i PD-së në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashki tha se opozita është në tryezë pasi nuk e ka ngrënë karremin e Edi Ramës.

Bylykbashi: Ne jemi sot në tryezë pasi nuk e kemi ngrënë karremin e Edi Ramës. 

Rama po përpiqet që krijojë situata të përplasjes dhe të thyerjes, duket sikur po bën diçka, por është reaktive në atë që po ndodh. 

Sondazhet po i dalin jashtë kontrolleve, ekonomia është në rrënim.

Jemi aty që të punojmë deri në 31 maj që të arrijmë maksimumin e marrëveshjeve. 


 

/Ora News.tv/