Reshjet e shiut përmbytin lagjet e Lezhës, uji rrezikon të futet në banesa

Reshjet e dendura te shiut kanë krijuar probleme dhe në lagjen Skënderbej të qytetit të Lezhës.

4 familje pranë urës së vjetër janë bllokuar nga prezenca e ujit që ka shkuar në disa centimetra, që rrezikon të hyjë dhe në banesa.

Prej disa orësh i gjithë rajoni Lezhës është përfshire nga stuhi shiu, ku problematikat më të mëdha janë krijuar në qytet.

EMISIONET