Pas dekretimit të qeverisë “Rama 3”, Meta “arratisët” në malin e Tomorrit

Pas dekretimit të qeverisë “Rama 3”, Meta

Pasi dekretoi ditën e djeshme qeverinë “Rama 3” presidenti Meta ka zgjedhur malin këtë të dielë.

Ai ka postuar një foto nga lartësia e malit Tomorr duke shkruar: “Me Dr.Gentin, në malin e Tomorrit.”

Meta dekretoi dje qeverinë e re të dalë në 25 prill përmes një ceremonie të ftohtë që zgjati vetëm pak minuta.

Presidenti është futur në një përballë prej muajsh tashmë me mazhorancën, aq sa tata edhe e shkarkuar përmes kuvendit.

Vendimi për shkarkimin e tij tashmë ka kaluar në Kushtetuese dhe kjo e fundit do të vendosë fatin e tij.

EMISIONET