Merr flakë makina në Korçë, ja detajet e para që vijnë nga policia (VIDEO)

Policia e Korçës njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme një automjet është djegur ndërsa thotë se ende nuk ka asnjë autor të dyshuar, por thotë se po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Ndërkaq djegia e makinës dyshohet e qëllimshme.

Pronari i mjetit është shtetasi Klodian Cacani, i cili nuk njihet si person me precedentë penalë.

Burime bëjnë me dije se gjatë kqyrjes së kamerave të sigurisë, shihet një person që i vë zjarrin mjetit, duke i hedhur lëndë djegëse, ndërsa ka marrë dëmtime gjatë vendosjes së zjarrit.

Deri më tani autori nuk është identifikuar, nuk është paraqitur për ndihmë në asnjë spital të juglindjes.

Informacion paraprak

Më datë 06.04.2023, rreth orës 01:10, pranë vendit të quajtur "Ura e fajancës", ka rënë zjarr në automjetin tip "Benz" në pronësi të shtetasit K. C., banues në Korçë, i cili ishte i parkuar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Merr flakë makina në Korçë, ja detajet e para që

makina digjet makina

EMISIONET