Keni bërë plane për fundjavë? Njihuni më parë me parashikimin e motit

Keni bërë plane për fundjavë? Njihuni më parë me

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendurasi dhe intervale kthjellimi.

Në orët e mesditës dhe pasdites reshje lokale shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit ndërsa në relievet kodrinore – malore, lokalisht në qendër, në lindje dhe në jug reshjet priten me intensitet deri mestar në periudha afatshkurtra, me rrebeshe të vrullshme shtrëngata e stuhi me shkarkesa elekrike dhe breshër në zona të izoluara.

Mjegullinë dhe shikim i reduktuar për shkak të reshjeve të shiut.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Juglindje me shpejtësi mesatare deri 8m/sek.Valëzimi në dete do të jetë i forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen si më poshtë:

Keni bërë plane për fundjavë? Njihuni më parë me

EMISIONET