Iu zbulua shtëpia e barit dhe armët e "murosura" në banesën në Shijak, kush janë dy vëllezërit

Një shtëpi bari është zbuluar në fshatin Sallmone të Shijakut.

Policia arrestoi Fredi Krasniqin 46-vjeç, ndërsa vëllai i tij Selman Krasniqi 43 vjeç, u shpall në kërkim.

Të dy vëllezërit rezultojnë pa vepra penale më parë.

Banesa katër katëshe ishte në pronësi të dy vllezërve, të cilit kishin përshtatur katin e tretë dhe të katërt për kultivimin e bimëve narkotike.

Në të dy katet u gjetën dhe u seksuestruan 444 bimë narkotike, ndërsa në një mur të dyfishtë u gjetën një arsenal armësh të dyshuar nga banda kriminale.

Gjatë kontrollit u gjetën: 444 bimë narkotike, 220 llampa.

Në një ambjent me mur të dyfishtë në këtë banesë u gjetën: 10 kallashnikovë, 1 pushkë, 1 automatik sharrës, granata dore, një jelek antiplumb, një dylbi, municion luftarak e krehër të ndryshëm.

Iu zbulua shtëpia e barit dhe armët e "murosura" në

Iu zbulua shtëpia e barit dhe armët e "murosura" në

Iu zbulua shtëpia e barit dhe armët e "murosura" në

Iu zbulua shtëpia e barit dhe armët e "murosura" në

Iu zbulua shtëpia e barit dhe armët e "murosura" në

EMISIONET