Atentati tek mbikalimi në Fushë Krujë, policia harron gëzhojat në vendin e krimit (FOTO)

Atentati tek mbikalimi në Fushë Krujë, policia harron

Ora News, ka siguruar fotot e gëzhojave të armëve të zjarrit tek atentati i ndodhur pasditen e sotme te mbikalimi në Fushë-Krujë.

Mësa duket policia nuk ka e ka kontrolluar tamam zonën e krimit të rëndë me tre viktima, pasi ka harruar gëzhojat në vendngjarje. 

Atentati tek mbikalimi në Fushë Krujë, policia harron

Diklen Vata, Besmir Hoxha dhe Brilant Martinaj, mbetën të vrarë në atentatin e pasdites së sotme (16 Korrik) në mbikalimin e Fushë-Krujës.

Dyshohet se katër kanë qenë autorët të cilët ndodheshin në makinën tip  "Volswagen Passat" që qëlluan me breshëri plumbash mbi makinën e viktimave.

Atentati tek mbikalimi në Fushë Krujë, policia harron

Besmir Hoxha dhe Brilant Martinaj, u shkrumbuan në makinën në të cilën ndodheshin pasi u përfshi nga flakët si pasojë e plumbave.

Ndërkohë Vata arriti të dilte i gjallë nga makina, por autorët sapo kanë parë atë duke dalë kanë kthyer dhe e kanë qëlluar duke e lënë të vdekur.

Në vendngjarje janë gjetur rreth 50 gëzhoja, ndërkohë 3 kallashnikov janë gjetur në makinën e autorëve dhe një pistoletë në makinën e viktimave.

EMISIONET