EMRI/ Tentoi të trafikonte drejt Greqisë, një pako me kokainë, prangoset 64-vjeçari në Kakavijë

Policia e Gjirokastrës ka finalizuar një operacion për goditjen e trafikimit të lëndëve narkotikëve.

Operacioni u zhvillua nga Policia Kufitare Kakavijë, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve të DVP Gjirokastër, ku një 64 vjeçar është vënë në pranga pasi tentoi të trafikonte drejt Greqisë, një pako me kokainë që e kishte fshehur në automjet.

EMRI/ Tentoi të trafikonte drejt Greqisë, një pako me

Burime nga polciia bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasi Vasil Simaku.

Në cilësinë  provave materiala atij i janë sekuestruar 346 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë, një shumë parash, 2 aparate celulare dhe automjeti në të cilin ishte fshehur lënda e dyshuar narkotike kokainë. 

“Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve të DVP Gjirokastër, në vijim të punës për goditjen e krimeve ndërkufitare, bazuar dhe në inteligjencën informative për një rast të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike, organizuan dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar "Trekëndëshi".

Në kuadër të këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi V. S., 64 vjeç, banues në Fier.

EMRI/ Tentoi të trafikonte drejt Greqisë, një pako me

Në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije, në dalje të RSH-së, shërbimet e Policisë Kufitare, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, kanë ushtruar kontroll në automjetin tip "Benz", që drejtohej nga shtetasi V. S. Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kanë konstatuar një vend të përshtatur në të cilin ishte fshehur një pako me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, me peshë totale 346 gramë. 

EMRI/ Tentoi të trafikonte drejt Greqisë, një pako me

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda e dyshuar narkotike, një shumë parash, 2 aparate celulare dhe automjeti.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin e policisë.

kokainë vasil simaku kakavijë

EMISIONET