Del VIDEOJA e aksidentit tek “Tajvani”/ Autobusi i Unazës përplaset me disa mjete, disa të lënduar

Aksidenti i autobusit të Unazës me 9 makina të tjera tek Ura e Tajvanit në Tiranë, për pak shkaktoi një tragjedi.

Ndërkaq “Ora News” ka siguruar pamjet e këtij aksidenti që shkaktoi disa të lënduar, panik tek qytetarët dhe kaos në trafikun e kryeqytetit.

Nga pamjet në fjalë shihet qartë urbani godet fillimisht një veturë dhe si pasojë do të shkaktoi edhe një përplasje masive të automjeteve aty pranë.

Nga pamjet shihet qartë edhe shkatërrimi i stacioni të urbanit nga makina Porche.

Shefi i Trafikut Urban Taulant Gjoka bëri të ditur se të gjithë drejtuesit do ti nënshtrohen testin të alkoolit dhe drogës.

Ndërsa mësohet se në spitalin e Traumës deri tani po marrin shërbim mjekësor 10 pacientë përfshi dhe shoferin e autobusit, , i cili ndodhet ne QSUT, janë në gjendje shëndetësore stabël, jashtë rrezikut për jetën.

Në urgjencën e QSUT-së është paraqitur z. Agron Xhafa me profesion shofer i autobuzit i cili po ndiqet nga mjekët, pasi fillimisht dyshohet për lipotemi.

aksident rrugor autobusi i unazës

EMISIONET