Aksident në aksin rrugor Fier - Ballsh, 3 të dëmtuar në spital, mes tyre një e mitur

Aksident në aksin rrugor Fier - Ballsh, 3 të dëmtuar në

Policia e Fierot në informacionin paraprak të saj njofton se: Rreth orës 08:15, në aksin rrugor “Fier-Ballsh”, automjeti me drejtues shtetasin S. H., 65 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin R. B.

Si pasojë, është dëmtuar shtetasi S. H. dhe pasagjerja në automjetin që drejtonte ai, vajza e tij 12 vjeçe, të cilët ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve. 2 të dëmtuarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

EMISIONET