Ramos ka mbetur ‘si peshku pa ujë’ pas largimit nga PSG! Tani nuk e duan as aty ku nisi karrierën…

Ramos ka mbetur ‘si peshku pa ujë’ pas largimit nga PSG! Tani

Ish-mbrojtësi i Real Madrid dhe Paris Saint-Germain, Sergio Ramos është aktualisht në kërkim të një klubi të ri, pasi u lirua nga ky i fundit, por nuk duket se do të kthehet në La Liga sezonin e ardhshëm.

Pasi marrëveshja e tij u lejua të skadonte nga PSG, dhe kishte një rrjedhë të vazhdueshme raportesh se Ramos ishte i vendosur për t’u kthyer në vendlindjen e tij Andaluzi dhe klubin që ai u largua në 2005.

Megjithatë, sipas Relevo, Sevilla e ka bërë të qartë se nuk ka ndërmend ta rikthejë Ramosin në fushë. Me Karim Rekik, Tanguy Nianzou, Loic Bade, Marcao dhe Nemanja Gudelj në skuadër, ata mendojnë se janë më shumë se të mbuluar në qendërmbrojtësin. Si të tillë, ata nuk do të angazhohen për shpenzimet e kthimit të Ramos.

Nuk është ende e qartë nëse ai do të ishte pritur mirë në Ramon Sanchez Pizjuan, me marrëdhëniet e tij disi të mbushura me Los Nervionenses vitet e fundit. Jose Luis Mendiibar ka të ngjarë të luajë një katërshe mbrojtës me presion të lartë, gjë që teorikisht nuk i përshtatet 37-vjeçarit Ramos, megjithëse ndoshta ai ka ende më shumë cilësi se qendërmbrojtësit e tjerë të Sevillas.

Për më tepër, një nga çështjet më të mëdha të Sevillas së fundmi ka qenë investimi i burimeve në lojtarët e moshuar pa vlerë rishitëse, gjë që do të ishte përsëri rasti me Ramos dhe eshte ne telashe me borxhet…

EMISIONET