Neymar humbet sezonin, dëmtimi në gju në ndeshjen me Uruguajin i kushton rëndë brazilianit

Neymar humbet sezonin, dëmtimi në gju në ndeshjen me Uruguajin i

Brazili u mund nga Uruguaji me rezultatin 2-0 në ndeshjen e zhvilluar në Montevideo. Por nuk ishte vetëm ky lajmi i keq, pasi sulmuesi Neymar u dëmtua në gju gjatë ndeshjes. Ai doli nga loja me barrelë duke bërtitur nga dhimbjet.

Mirëpo pas ekzaminimeve doli se dëmitmi ishte mjaft i rëndë. Neymar do të humbasë të gjithë sezoni futbollistik dhe do të rikthehet në fushën e lojës sezoni e ardhshëm.

Ky është një lajm mjaft i keq edhe për skuadrën e Al Ittihad ku u transferua braziliani këtë verë nga PSG-ja.

Që nga viti 2018 Neymar ka pasur 16 dëmtim edhe ka munguar për 640 ditë, ndërsa ky i fundit është dëmtimi më i rëndë në karrierën ë tij.

EMISIONET