Dramë në Shkodër, Vllaznia shkatërrohet nga Egnatia, humbet kontaktet me Europën

Dramë në Shkodër, Vllaznia shkatërrohet nga Egnatia, humbet
Ndeshje vetëm me një drejtim në Shkodër ku Vllaznia arkëton humbjen më të thellë të sezonit. Egnatia shkatërroi 4-0 skuadrën shkodrane në “Loro Boriçi” dhe serinë e golave e hapi në minutën e 23-të Mëllugja, ndërsa më pas goli i dytë i takimit u siglua nga Dëamena që shfrytëzoi në maksimum një kundërsulm të rrogozhinasve.

Nuk arriti të reagonte Vllaznia që pësoi më pas në minutën e 77 dhe këtë herë Fernando trefishoi e më pas Jackson vulosi “pokerin” e golave.

Një hap i rëndësishëm drejt objektivit për të mbërritur në kupat e Europës për skuadrën e Edlir Tetovë, ndërsa Vllaznia mbetet në vendin e pestë pas Laçit.

EMISIONET