Tërmeti “zgjon” Greqinë, epiqendra dhe magnituda

Tërmeti “zgjon” Greqinë, epiqendra dhe magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 Rihter ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm rreth orës 06:17.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në zonën detare, në Lakoninë  jugore, 28 km në jugperëndim të Gerolimenës.

Sipas Institutit Gjeodinamik thellësia  e tërmetit ishte 5.6 kilometra.

Nuk ka raportime për të lënduar dhe ende nuk dihet nëse ka dëme materiale, por banorët raportojne se lëkundjet kanë qenë të ndjeshme.

EMISIONET