"Rama, show të pështirë me 21 janarin", Murrizi: Sa herë kanë afera ngacmojnë dosjet e vjetra. Nuk janë burra, por palaço

Kreu i Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslym Murrizi, akuzon mazhorancën për show me ngjarjen e rëndë të 21 janarit.

Në Ora News, ai tha se çdo përvjetor një grusht njerëzish hipokritë qurraviten para pllakave të bulevardit.

Murrizi: Një show i pështirë i çdo 21 janari ku një grusht njerëzish hipokritë qurraviten para pllakave të bulevardit dhe për ata fatkeqë, të cilën në 21 janar të 2011 i sollën në bulevard për protestë falë një videoje, të cilët dy vite me pas qeverisën me aktorët e asaj videoje katër vite rresht dhe premtuan se sa të vijnë në pushtet do të çojnë para drejtësisë fajtorët e vërtetë të asaj ngjarje. Mund ti kthehen sa herë të kenë qejf, nëse ka dëshmi të reja nga eksponentë të lartë të PS.

Nëse mbështet vetëm në retorikën politike të mazhorancës e cila sa herë gjendet e zënë në faj do të shpikë ngjarje artificiale, herë Gërdecin, herë 21 janarin. Mendoj se është një teatër i pështirë politik.Janë edhe këta fajtorë se kërkonin të merrnin pushtet me dhunën e hunjve dhe shkopinjve. Kanë ardhur edhe njerëz të paguar. E ftoj SPAK-un të zbardhë realisht të vërtetën e 21 janarit për të qetësuar familjarët e atyre viktimave.

Sipas Murriz , Rama dhe qeveria e tij sa herë u plas ndonjë skandal gjejnë ngushëllim te dosjet e vjetra.

Murrizi: Sa herë ikën kampioni në burg, sa herë del Geroni te përgjimet, sa herë tigri rrezikohet, sa herë dalin PPP, ka afera, do ngacmohet një dosje e vjetër, këta nuk janë burra, janë palaço. Çojeni deri në fund! Është turp! Kush e ka penguar?

Shenim: *Ky është artikull ekskluziv i Ora News, që gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Ora News” bashkëngjitur me linkun e artikullit origjinal.

21 janari myslim murrizi

EMISIONET