Rama "lëshon" mikun amerikan të FBI-së: Akuzat ndaj tij s'kanë lidhje me mua

Rama "lëshon" mikun amerikan të FBI-së: Akuzat ndaj tij

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për arrestimin në SHBA të ish-zyrtarit të lartë të FBI-së.

Në një postim në twitter, ai shkruan se akuzat e ngritura ndaj tij nuk kanë lidhje me të.

"Akuzohet në Amerikë një zyrtar i FBI për gjëra që s’kanë as edhe një lidhje me mua (se po të kishin do t’i kishte nxjerrë hetimi i atyre që nuk manipulojnë prova e as kursejnë fajtorë) dhe në Shqipëri fillon gjyqi ndaj meje në Big Brotherin e politikës, kanaleve e portaleve!Jam mësuar, po së fundmi kam vendosur të mos merrem më me nxjerrjen e çdo guri që hidhet përditë në lumë nga protagonistët e sojsojshëm të këtij Big Brotheri pambarim! Më pak fjalë dhe akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që kanë punë për të bërë apo punë për të zgjidhur".

Rama thotë se duhen kuptuar edhe ata që s’dinë të bëjnë asgjë tjetër, ashtu siç duhen kuptuar edhe ata që s’duan të besojnë asgjë tjetër përveç asaj që duan medoemos të besojnë.

EMISIONET