Disfata e 14 majit, Meta dhe Vasili zbarkojnë në selinë blu në takim me Berishën

Krerët e Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe Petrit Vasili kanë zbarkuar paraditen e sotme në selinë e PD-së, aty ku do të zhvillojnë një takim me aleatin e tyre në koalciomin “Bashkë Fitojmë” Sali Berishën.

Edhe pse nuk ka një njoftim zyrtar mbi këtë takim, mendohet se temë e takimit do të jetë analiza e parë e rezultatit zhgënjyes që prodhoi gara e 14 majit.

Opozita duket se nuk e pranon rezultatin që prodhuan zgjedhjet lokale të 14 majit.

Pas deklaratave të djeshme të Sali berishës, një sinjal i tillë edrdh dhe nga nënkryetari i PL-së, Endrit Braimllari i cili deklaroi se se këto zgjedhje ishin masakër elektorale, ndërsa shtoi se përballë kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Tiranë, Belind Këlliçit ishte një makineri shtetërore.

ilir meta sali berisha petrit vasili vasili meta

EMISIONET