Berisha: McGonigal kur vinte në Shqipëri sillej si anëtar i Kabinetit Qeveritar, i ka takuar të gjithë këta ai

Në intervistën e tij në emisionin “Ora e Betit” në RTV Ora, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha deklaroi se ish-zyrtari i lartë i FBI-së i arrestuar tashmë Charles McGonigan vinte në Shqipëri dhe sillej si anëtar i Kabinetit Qeveritar.

“Ai ka takuar Belinda Ballokun, Damian Gjiknurin, Edona Bilanin, kë s’ka takuar ai këtu. Madje ka takuar edhe ministren e Kulturës se ishte atashe kulturor ai...

Më thoni ju kë s’ka takuar se atë nuk e di, se ky i ka takuar të gjithë këta, se kur vinte sillej si anëtar i Kabinetit qeveritar”, u shpreh me ironi Berisha.

 

EMISIONET