Alla mbeti pa ngrënë darkën e Ramës, batuta e Shabanit: Aq socialistë sa ka në burg, do shtrojnë një drekë atje

Lajmi për arrestimin e kryebashkiakut socialist të Bulqizës  nuk ka surprizuar aspak Endri Shabanin në studion e emisionit "Ora e Betit" në Rtv Ora.

Shabani: Kështu do bien dhe ministrat, dhe kryeministri, kështu kanë rënë deputetët.

Ai nuk kurseu dhe ironinë mbi darkën që do shtrojë Rama nesër me kryebashkiakët.

Njuma: Nuk do të jetë në darkën që ka organizuar nesër kryeministri me kryetarët e bashkive.

Shabani: Aq socialistë sa ka në burg ndoshta bëjnë një drekë atje.

Lefter Alla, kryetar i Bashkisë së Bulqizës, është vënë sot në prangat e policisë me urdhër të SPAK.

Ai akuzohet për korrupsion dhe abuzim me tenderat publikë.

EMISIONET