339 nga 941 kuti të numëruara/ Ja si ndahen mandatet për Këshillin Bashkiak të Tiranës

339 nga 941 kuti të numëruara/ Ja si ndahen mandatet për

Partia Socialiste merr 33 anëtarë të Këshillit Bashkiak në Tiranë, nga 58 gjithsej kur janë numëruar 339 nga 941 kuti me votat për subjektet politike.

Sipas numrit të votave, PS ka 33 vende, Bashkë Fitojmë 16, PD 4, PSD 3, PR 1 dhe LZHK 1.

Në Tiranë fitoi kandidati i PS-së Erion Veliaj, i cili mori një mandat tjetër si kryetar i Bashkisë përballë 5 kandidatëve të tjerë.

Veliaj fitoi bindshëm, me një diferencë të madhe votash ndaj kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi, i cili u rendit i dyti.

339 nga 941 kuti të numëruara/ Ja si ndahen mandatet për

EMISIONET