Baçi-Nikollës: Përjashtuat deputetët e opozitës se nuk donit Berishën në parlament, nuk përballeni dot me të

Deputeti i PD Luan Baçi në parlament sot i kërkoi Lindita Nikollës mënyrën se si u përzgjodhën që të përjashtoheshin vetëm 5 deputetë të opozitës për 10 ditë, kur foltoren e bllokuan 20 depuetët në seancën e shkuar.

Ai u shpreh se Berisha u përjashtu pasi ata nuk përballen dot me të ndërsa bëri thirrje që Rama të paraqitet në Kuvend.

"Rradhën e kaluar e kaluat senacën në një rrëmujë, dhe në atë rrëmujë totale, menjëherë u munduat të kalonit tek njoftimet përjashtimet e 4 deputetëve të opozitës.

Këtyre u shtuat dhe 5 deputetëve të tjerë të përjashtuar më parë me anë të një poste që një postier iu sjell një urdhër të Ramës atëherë pse e miratuar dhe këtë. Unë nuk e kuptoj, ne ishim 20 deputetë këtu, ata 5 deputetët do të doja të dija si i përzgjodhët për ti përjashtuar. Çfarë kriteresh përzgjodhët? Nuk donit Sali Berishën në parlament, për këtë punë e bëtë se nuk përballeni dot. Thërrisni kryeminstrin të vijë këtu," tha ai.

skandali charles mcgoninal kuvendi luan baçi edi rama opozita pd fbi seancë

EMISIONET