Zërat se u nda para festivalit të Sanremos, Angelina Mango tregon si qëndron e vërteta

Zërat se u nda para festivalit të Sanremos, Angelina Mango tregon si

Ditët e fundit kishin qarkulluar thashetheme se Angelina Mango, fituesja e Sanremo 2024, ishte ndarë me të dashurin e saj Antonio Cirigliano.

Gazetarët spekuluan se historia mes këngëtares 22-vjeçare dhe kitaristit 24-vjeçar kishte përfunduar vetëm pak ditë para se të fillonte Festivali i Muzikës Italiane.

Por tani Angelina ka mohuar thashethemet, e ftuar në ‘Domenica In’ ku sqaroi: Nuk është e vërtetë që jemi ndarë. Jetojmë bashkë, jam shumë e dashuruar.

Jo vetëm kaq: Antonino konfirmoi lidhjen e tij me këngëtaren me një postim në Instagram gjatë finales së Sanremos. Megjithatë, thashethemet për ndarjen e supozuar nuk u shuan.

Angelina dhe Antonino janë njohur vite më parë dhe gjithmonë kanë ndarë foto të tyre së bashku, si dhe video të performancave të vogla në të cilat ai i bie kitarës dhe ajo këndon. Kur ishte në Amici, talent show ku fitoi vendin e dytë dhe fitoi në kategorinë e këngëtarëve, njëzet e dy vjeçarja zbuloi se Cirigliano kishte qenë shumë e lidhur me të në kohën e vdekjes së babait të saj Pino Mango, i cili ndërroi jetë në vitin 2014 kur ajo ishte vetëm 13 vjeç. Më pas miqësia u shndërrua në dashuri: “Po, ai është i dashuri im, ne jemi bashkë që para Amici, prej dy vitesh e gjysmë”, pranoi Angelina nëntorin e kaluar, e ftuar në Radio Deejay së bashku me të dashurin e saj.

EMISIONET