Vetëm 6 muaj pasi u nda nga jeta, fëmijët e Berlusconit shesin vilën luksoze

Vetëm 6 muaj pasi u nda nga jeta, fëmijët e Berlusconit shesin

Para 6 muajsh ish-kryeministi italian, Silvio Berlusconi, ndërroi jetë.

Së fundmi, pesë fëmijët e tij kanë vendosur të shesin një pjesë të pronës që i përkiste manjatit të medias.

ANSA raporton se trashëgimtarët e Berlusconit kanë autorizuar shitjen e Villa Gernetto, një ndërtesë e shekullit të 18-të në Lesmo, në provincën e Monza dhe Brianza, ku i ndjeri Silvio Berlusconi donte të krijonte një universitet.

Familja, megjithatë, nuk ka ndërmend të shesë vilën San Martino në Arcoro, afër Milanos, ku jetonte Berusconi, pohon ANSA.

EMISIONET