Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

Sot, më 15 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.7 lekë dhe shitet me 101.1 lekë.

Monedha evropiane Euro blihet me 106.6 lekë dhe shitet 107.9 lekë.

Paundi britanik blihet me 123.3 lekë dhe shitet me 124.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.5 lekë, ndërsa në shitje me 75.3 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

EMISIONET