VIDEO/ Prezantueses i bie të fikët në mes të emisionit

VIDEO/ Prezantueses i bie të fikët në mes të emisionit

Ky është momenti tronditës kur një prezantuese kolumbiane u rrëzua në dyshemenë e studios në mes të një transmetimi të drejtpërdrejtë.

Elianis Garrido pësoi të fikët ndërsa bashkëprezantonte shfaqjen Lo Sé Todo (Unë di gjithçka) në Kanalin 1 në pronësi shtetërore, në Kolumbi.

Në pamjet dramatike nga transmetimi, 35-vjeçarja Elianis shihet duke mbajtur fytyrën teksa flet bashkëprezantuesi i saj, përpara se të bjerë papritur nga karrigia dhe të zbresë në dysheme.

Ndërsa ajo bie në tokë, studio fillon në veprim. Një burrë që kishte qëndruar pas kamerave shfaqet duke hedhur letrat e tij në dysheme ndërsa vrapon në ndihmë të koleges së tij, duke u përkulur për ta kontrolluar atë.

Bashkëprezantuesi Ariel Osorio ngrihet shpejt në këmbë dhe bën thirrje për një pushim reklamash përpara se të nxitojë për të kontrolluar kolegun e tij.

Pamjet e kapura në kamerën e sipërme tregojnë disa momente përpara për të treguar pesë persona të tjerë - përfshirë bashkëprezantuesin e saj - të mbledhur rreth prezantueses duke e ndihmuar atë të vinte në vete .

Pasi Elianis u dërgua me urgjencë në një qendër mjekësore, Ariel u tha shikuesve se kishte patur 'probleme të frymëmarrjes'. Në një adresë të drejtpërdrejtë për nënën e saj, e cila e ndjek gjithmonë emisionin, ai tha: “Gjithçka është në rregull, Eli është perfekte.

“Ajo po përfundon disa protokolle sigurie dhe është mirë, mos u shqetëso.

"Ajo do t'ju telefonojë së shpejti, ne do t'ju tregojmë se çfarë po ndodh me Elin."

Ndërkohë, prezantuesja televizive María Fernanda Romero pohoi se Elianis ndihej keq prej disa ditësh për shkak të ndryshimeve klimatike.

María shtoi se ajo kishte vuajtur nga një kollë e keqe përpara se të dilte jashtë.

Sipas mediave vendase, prezantuesja është duke u rikuperuar mirë.

Elianis ende nuk ka folur publikisht për incidentin. Prezantuesja e njohur ka një ndjekës prej 6.2 milionë njerëz në Instagram dhe 673,000 në Facebook.

EMISIONET