Turqi, sulm i armatosur në zyrat e partisë së Erdoganit në Adana

Turqi, sulm i armatosur në zyrat e partisë së Erdoganit në

Një sulm i armatosur ndodhi në zyrat lokale të partisë APK në Adana të Turqisë.

Brenda tyre nuk kishte njerëz, pasi ishte boshatisur për shkak të tërmetit në Adana.

I dyshuari u kap nga policia pas ngjarjes, ndërsa nënkryetari i AKP, Erkan Kandemir, tha:

Turqi, sulm i armatosur në zyrat e partisë së Erdoganit në

"Ne dënojmë sulmin e armatosur. Besojmë se kriminelët do të gjenden sa më shpejt të jetë e mundur".

Sipas raportimeve të para, nga sulmi nuk ka pasur të lënduar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00. 

Personi i armatosur doli para godinës ku ndodhen zyrat e AKP-së dhe nisi të qëllonte.

Dyshohet se i armatosuri ka qëlluar 12 herë.

Turqi, sulm i armatosur në zyrat e partisë së Erdoganit në

turqi sulm i armatosur

EMISIONET